KYPR - jaro/podzim 2017


DOTOVANÉ ZÁJEZDY NEJEN PRO SENIORY, LEVNĚ PRO VŠECHNY

 • Ceny od 17 600 Kč, děti od 11 490 Kč! Ceny jsou konečné, včetně kvalitního komplexního pojištění
 • Hotely 3–5*, letoviska Paphos, Kissonegra, Coral Bay a Limassol
 • U většiny hotelů v ceně u večeří sklenička vína a pro děti ovocný džus
 • Stejně tak u některých hotelů služby SPA&WELLNESS zdarma pro naše klienty (např. sauna, pára, jacuzzi)
 • Zdarma transfery z 12 míst ČR (Plzeň, Rokycany, Žebrák, Beroun, Hradec Králové, Holice, Pardubice, Poděbrady, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Pelhřimov)
 • Dále 01.06.2017 je svoz zajištěn po příletu do Prahy z Kypru až do 88 míst ČR, dále dne 26.10.2017 je svoz na letiště do Prahy zajištěn až z 88 míst ČR.
 • Nabídka transferů zdarma platí do 31.03.2017.
 • 1 celodenní výlet po památkách v ceně každého zájezdu s výkladem místního průvodce
 • Termíny: JARO (18.05. – 01.06.2017), PODZIM (23.10. – 16.11.2017)

Dovolená ostrov Kypr 2017 – to je krásně prožitá dovolená nejen v sezóně 2017 na ostrově, který je třetím největším ostrovem Středozemního moře a který nabízí skutečně široký prostor pro příjemné a nerušené trávení letní dovolené. Afroditin ostrov lásky a krásy, jak je také Kypru někdy přezdíváno, je ideálním místem pro sport, poznávání, odpočinkovou rekreaci, romantické zájezdy či svatební cesty – od každého něco i pro ty nejnáročnější turisty.

V zimě lze na Kypru lyžovat v horách Troodosu a zároveň se koupat ve vlnách moře. Jsou zde golfová hřiště i pro velmi zkušené golfové hráče, tenisové kurty. Pro návštěvníky hotelu je zajištěno spoustu vodních radovánek – tedy vše k příjemně strávenému aktivnímu létu.

Dovolená Kypr 2017 má co nabídnout i milovníkům poznávání – antické fresky a amfiteátry, románské hrady, nádherné mozaiky, gotické a byzantské kostely a mešity jsou zárukou kvalitních leteckých poznávacích zájezdů. Atraktivní nabídka památek a sportovních aktivit je navíc doplněna křišťálově čistým mořem, příjemným podnebím (a to i v zimě), místním folklórem, dobrosrdečností místních obyvatel a místy, která si i dodnes zachovala svoji nezaměnitelnou atmosféru.

Image logo-kyperske-organizace.jpg

Již bylo řečeno, že je Kypr často nazýván „ostrovem lásky“. Za to vděčí ostrov legendě o bohyni lásky a krásy Afrodité, která se zde prý zrodila z mořské pěny, což dokazuje krásné průzračně čisté moře, které stojí nejen za pohled, ale také za vyzkoušení.

Pro Kypr je charakteristický životní optimismus jeho obyvatel, jejich družnost a ochota pomoci.

Pláže na Kypru patří mezi jedny z nejkrásnějších. Bezkonkurenčně nejlepší a velmi dlouhé pláže naleznete v letovisku Ayia Napa. Kromě toho si můžete letní dovolenou zpestřit návštěvou zátoky Nissi Bay, která nabízí ojedinělou podívanou na všechny barvy moře, jež Vám mohou přijít na mysl. Doporučit můžeme také pláž Golden Beach, patřící mezi klidnější, přesto však jedny z nejkrásnějších na ostrově. Krásné pláže, čisté moře – to je Dovolená Kypr 2017.

Kypr je doslova rájem pro znalce a milovníky vína – kyperská vína jsou jedna z nejstarších na světě. Proslulé je tzv. likérové víno produkované kláštěrními mnichy – Commandaria. Krásným zážitkem se může stát také návštěva některé z mnoha malebných vinic, vinařských závodů, muzea vinařství či jen ochutnáva vína v tradiční řecké taverně – třeba již v sezoně 2017. V měsíci září na Kypru probíhají velké slavnosti vína.

Image kypr1.jpg

Dalším důvodem, který bude stát za Vaším návratem na tento kouzelný ostrov je proslulá kyperská kuchyně, která tvoří podstatný prvek dobře strávené dovolené a Kypr vás v tomto směru určitě nezklame. Kromě vysokého standardu svěžesti a pestrosti nabízených pokrmů, jsou většinou turisté nadšeni jak kyperskou kuchyní, plnou zeleniny a bylinek tak i srdečnou obsluhou.

Tradičním pokrmem jsou tzv. meze – což znamená směsici všeho možného. Skládá se z několika chodů, které se skoro perou o místo na Vašem stole. Jsou tu delikátní omáčky, moussaka (mleté maso s opékanými lilky), koupepia (plněné vinné listy) a mnohé další, vše doprovázeno místním pivem nebo výbornými kyperskými víny.

Služby jsou na Kypru na výborné úrovni, lze vybírat z velké nabídky aktivit pro volný čas. Ubytování je možné v hotelech nejrůznějších kategorií, kempech, apartmánech a v soukromí. Prakticky celé jižní pobřeží je poseté hotelovými komplexy. Strávit zde můžete opravdu nezapomenutelné chvíle.

Budete-li se na ostrov lásky vracet, určitě nyní nevynechejte:

 • Pověstnou místní svatbu s venkovní hostinou, často za účasti i celé vesnice, rozbíjí se granátové jablko – symbol plodnosti, aby z něj vylétlo co nejvíce zrníček, zpívá a tančí se až do rána.
 • Alespoň jednodenní návštěvu turecké části Kypru – milovníci architektury ocení gotické katedrály přestavěné na mešity.
 • Paphos a okolí, který okouzlí každého a kde se můžete vydat po stopách Afrodity, vína a archeologických památek.
 • Nabídku na lehkou túru v pohoří Troodos (nejúrodnější a nejvyšší kyperské pohoří) a soutěskou Akamas.

To vše a mnohem více nabízí Dovolená Kypr 2017!Image kypr2.jpg

WWW stránky o destinaci KYPR
www.kypr.estranky.cz
www.mzv.cz
www.cyprustourism.org
www.visitpafos.com
www.visitcyprus.org.cy
www.traveltocyprus.com.cy
www.welcometocyprus.com
www.cyprus.com
www.sopka.cz
www.yourcyprus.com
www.windowoncyprus.com
www.gmbds.com
www.biolearning.eu
www.discoverprotaras.com
www.cyprusski.com
www.cyprus-net.com
www.cyprusvillages.com.cy
www.agrotourism.com.cy
www.cyprus-travel-secrets.com
www.kypr.info
www.mtbcyprus.com
www.lonelyplanet.com/cyprus


KYPR – Základní informace:

 • řecký název: KYPROS
 • Hlavní město: NIKÓSIE (Lefkosie)
 • Plocha ostrova: 9251 km2
 • Počet obyvatel: přes 837 300
 • Nejvyšší vrchol: Chionistra – 1951 m n. m.
 • Patron ostrova: sv. Andreas, sv. Lazar
 • Doba letu z Prahy: 3 hodiny 25 minut
 • Doba letu z Brna: 3 hodiny 15 minut
 • Doba letu z Ostravy: 3 hodiny 05 minutKyperská republika

 • Kypr získal nezávislost na britské koloniální vládě v roce 1960. V roce 1974 napadlo Kypr Turecko a zabralo 36,2 % jeho území. Hranice mezi řeckou a tureckou částí ostrova protíná celý ostrov, včetně srdce hlavního města Nikósie (Lefkosia) a rozděluje tak město i celou zemi. Ačkoliv je severní část pod cizí okupací, Kyperská republika je mezinárodně uznávána jako jeden legitimní a suverénní ostrovní stát.

Umístění a poloha:

 • Kypr je malý ostrov o rozloze 9251 km2. Měří 240 km od východu na západ a 100 km od severu na jih. Nachází se na strategickém místě ve východní části Středozemního moře (33oV, 35oS) na křižovatce mezi Evropou, Afrikou a Asií a je v blízkosti rušných obchodních cest spojujících Evropu se Středním východem, Střední Asií a Dálným východem.

Místopis

 • Masív Troodos (jihozápad); nejvyšší bod Olympos (Chionistra – 1951 m n. m.).
 • Kyrenia (Keryneia) neboli pohoří Pen­­ta­daktylos (sever); nejvyšší bod: Kypa­rissovounos (1024 m n. m.).
 • Středová planina: planina Messaoria.
 • Na ostrově se nenacházejí povrchové řeky, pouze několik potoků a říček.

Klima:

 • Středozemní, s mírnými a vlhkými zimami, horkými a suchými léty (průměrná denní teplota 36oC).

Flóra a fauna

 • 17% ostrova tvoří lesy. Přírodní vegetace zahrnuje lesy se stále zelenými a opadavými stromy, keři a rostinami. Flóra je zastoupena asi 1800 druhy, poddruhy a typy. Asi 140 z nich je endemických. Na ostrově se vyskytuje také 365 tříd ptáků, ale pouze 115 druhů. Ze zvířat nejvíce za zmínku stojí muflon. Náleží do čeledě ovcí a je na světě jedinečný.

VLÁDA

Výkonná moc

 • Prezident se volí všeobecným referendem na dobu pěti let. Výkonná moc je realizována jedenáctičlennou Radou ministrů, kterou ustanovuje prezident. Turečtí Kypřané odmítají účast na vládě již od konce roku 1963.

Zákonodárná moc

 • Pluralitní jednokomorová Sněmovna reprezentanů. Hlasovací systém jednoduché poměrné zastoupení. Členové sněmovny jsou voleni ve všeobecných volbách na pět let. Místa určená pro turecké Kypřany zůstávají neobsazena.

Měna:

 • od 01.01. 2008 EURO (€).

Kypr je členem Evropské unie. Dne 1. května 2004 se Kyperská republika stala právoplatným členem Evropské unie poté, co ušla dlouhou cestu, jež trvala více než tři desetiletí.LETOVISKA NA KYPRU


 • PROTARAS/PARA­LIMNI

Protaras a Paralimni jsou letoviska podobná Ayia Napě, jen zhruba 2× menší a tedy klidnější, což se ale mění o víkendech, kdy se sem sjíždějí za koupáním a zábavou obyvatelé Nikósie. Už řadu let patří mezi nejvyhledávanější místa na ostrově především díky svým krásným a širokým plážím s jemným pískem, nabízejících širokou paletu vodních sportů (windsurfing, potápění, jachting i létání na padácích). Mezi nejznámější pláže patří Fig Tree Bay, kde se v létě konají koncerty a různé slavnosti. V jejím okolí jsou však i romantické zátoky. Za návštěvu stojí i neméně krásná, ale ne tolik vyhledávaná pláž Flamengo…

Více o letovisku zde
 • AYIA NAPA

Tato původně malá rybářská vesnička na jihovýchodním výběžku ostrova láká především nádhernou pláží s jemným zlatavým pískem, která je rájem pro koupání a relaxaci a nabízí různé druhy vodních sportů. Kromě toho tu najdete množství obchodů se suvenýry, markety, hotely, kavárny, restaurace, kluby i bary. Ty mimochodem začínají hned za klášterem z 16. století, do kterého je vstup zdarma. Přibližně 300 metrů od přístavu se nacházejí Blue Caves, mořské jeskyně s křišťálově čistou vodou modré barvy…

Více o letovisku zde

 • LARNAKA

Říká se, že Larnaka je branou do Kypru, je zde letiště i moderní přístav jachet. Je důležitým turistickým střediskem, které je dál od vlastního centra města. V zátoce Larnaka je vybudována pobřežní promenáda s palmami a spoustou hotelů i restaurací. Současné město bylo vybudováno na místě starověkého Kitionu. Zbytky starého města naleznete asi 1 km od centra. Nápisy a štítky přibližují historii města a popisují archeologické nálezy a jejich hodnotu…

Více o letovisku zde

 • LIMASSOL

Limassol, jedno z nejvýznamnějších turistických středisek ostrova Kypru, je druhým největším městem na Kypru, hlavním přístavem ostrova a řecky se nazývá Lemesos. Po celém městě i jeho okolí je rozeseto mnoho historických a archeologických památek a zajímavostí (starověké naleziště Kourion či Amathous, amfiteátr v Episkopi, hrad Kolossi), muzea (lidového umění, byzantského umění), veřejné parky, zoologická zahrada aj., ale také hypermoderní budovy bank a zahraničních společností a luxusní hotely, které daly vzniknout názvu „Malá Paříž“, kterým bývá Limassol označován. Konají se zde různé slavnosti, festivaly vína a karnevaly…

Více o letovisku zde
 • PAPHOS

Paphos, jedno z nejpůvabnějších letovisek. Jediné město ostrova, které si zachovalo svou původní identitu a nebylo pohlceno rychlou turistickou výstavbou. Je to velmi příjemné, přátelské a starobylé městečko se stylovými tavernami, kavárnami, restauracemi a obchody. Dle pověsti právě nedaleko Paphosu vystoupila bohyně lásky a krásy Afrodita z pěnivých mořských vln, toto mystické místo se nazývá Petra tou Romiou (Řekova skála). Celé město je právem, díky svým četným historickým památkám, na seznamu světového dědictví organizace UNESCO…

Více o letovisku zde
 • KISSONERGA

Kissonerga je malé letovisko. Spíše by se tak dala nazvat klidná oblast, ležící mezi Coral Bay (cca 3 km) a Paphosem (cca 7 km), turistickými letovisky, nabízejícími široké možnosti zábavy a nákupů, kam jezdí několikrát denně městské autobusy. Kissonerga je také jediné místo, kde se výborně daří banánovníkům, pěstovaným na rozsáhlých plantážích. Pláže – je zde spíše divoké pobřeží jako stvořené pro potápění a šnorchlování, protkané menšími zátokami s písečnými plážemi…

Více o letovisku zde
 • CORAL BAY

Toto klidnější rychle se rozvíjející letovisko, ležící nedaleko Paphosu, kam je možné dopravit se místními autobusy či taxíky, je považováno za jedno z nejatraktiv­nějších míst na Kypru a je vhodným místem pro rodinnou dovolenou. Přírodním úkazem s křišťálově čistým mořem, zlatým pískem a rájem pro milovníky vodních sportů je zdejší „Korálová zátoka“…

Více o letovisku zde

Videogalerie


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

KYPR - jaro/podzim 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 26.09. – 06.10 – 11 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist